>>>REKLAMY do rubriky a kopíruj s klikačkou!

Braniborská Brána 1

12. srpna 2008 v 10:14 | Regča/Shinča

Braniborská brána (Postupim)

Braniborská brána v Postupimi (vnější strana) Braniborská brána v Postupimi (vnější strana) Braniborská brána v Postupimi (strana k městu) Braniborská brána v Postupimi (strana k městu)
Braniborská brána v Postupimi (německy Potsdam) byla vybudována roku 1770. Jejími tvůrci byli architekti Carl von Gontard a Georg Christian Unger, bránu projektovali na příkaz německého císaře Fridricha II. Braniborská brána v Postupimi, také zvaná "malá" Braniborská brána, by neměla být zaměňována s Braniborskou branou v Berlíně.
Brána byla zřízena původně roku 1733 Fridrichem Vilémem I. při rozšiřování města. Jednalo se o menší hradní bránu, která měla zamezit dezercím vojáků a pašování zboží. Po ukončení sedmileté války nechal Friedrich II. bránu zbourat a znovu vystavět v monumentálním stylu, příkladem byl Konstantinův oblouk v Římě. Brána však nese stopy skutečnosti, že u jejího zrodu se nacházeli dva architekti s odlišnou představou o architektonickém vzhledu nové brány. Strana, obrácená směrem k městu, kterou navrhl Carl von Gontard, se značně liší od vnější strany, za kterou zodpovídal Georg Christian Unger.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama