>>>REKLAMY do rubriky a kopíruj s klikačkou!

Pravčická Brána a Soutěsky

11. srpna 2008 v 22:12 | Regča/Shinča
Lokalita: Českosaské Švýcarsko
Vzdálenost od Prahy: 110 km
Klikněte na obrázekPravčická brána, kterou najdeme v divoké přírodě Českého Švýcarska nedaleko hranic s Německem, je největším přirozeným skalním mostem na našem kontinentu. Z okolních vyhlídek je překrásný pohled nejen na impozantní skalní útvary, ale i do širokého okolí.

K Pravčické bráně neodmyslitelně patří i výletní zámeček Sokolí hnízdo, který byl postaven na místě chatrče z dubové kůry roku 1881 a sloužil k ubytování významných hostů. Dnes se zde nachází výletní hostinec a zároveň muzeum národního parku.

Při cestě za perlou Českého Švýcarska se připravte na dlouhý a namáhavý výstup, který však stojí za to. V celé oblasti platí přísný zákaz parkování a tak auto můžete nechat pouze na placeném parkovišti na okraji obce Hřensko u hotelu Klepáč, a nebo na Mezní Louce, čímž se vyhnete přibližně 3 km dlouhému nezáživnému úseku po silnici z Hřenska k rozcestí Tři Prameny.

Pokud vám zbude dostatek času a sil, rozhodně se z Hřenska vydejte proti proudu říčky Kamenice po naučné stezce, která vás přibližně po půl hodině chůze dovede k přístavišti v Edmundově soutěsce. Dál se dostanete už jen na lodičce. Po 20 minutách plavby vás lodička vysadí v člověkem nedotčené přírodě, odkud můžete dál pokračovat k Divoké soutěsce, a nebo po značené stezce do obce Mezná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama