>>>REKLAMY do rubriky a kopíruj s klikačkou!

My Diary

'That to love is to destroy, and to be loved is to be the one destroyed

21. ledna 2014 v 19:18 | Miko.TaMpEr
Tak se opět po půl roce ozývám. Už mě ani nenapadá co mám furt říkat jako omluvu za to, že to tu zeje prázdnotou už několik měsíců. Když už jsem sem chtěla něco napsat tak to akorát skončilo tak, že jsem si otevřela nový článek a jak rychle to začalo, tak, tak rychle to i skončilo. Musím říct, že mě to mrzí ale mám takový pocit, že tenhle blog už není moc pro mě? Pomalu ale jistě se s ním loučím stejně jako s druhým blogem. Na tomhle blogu dělám od roku 2007 a nejraději bych začala odznovu aniž by o něm někdo věděl (možná akorát ti co by si řekli o odkaz a 'znala' bych je). Prostě začít nový rok a jít úplně odznovu. Už jsem to chtěla udělat dávno ale tohohle blogu je mi líto, takže to akorát tak končí tak, že sem radši skoro nepřispívám. Netuším co je horší.

Studuji uměleckou školu a tak jsme tím pádem teď měli období kdy to byli samé klauzury a testy. Hlavně klauzury. A rovnou ze tří předmětů. Figurální kresba, výtvarná příprava a navrhování, které jsme měli akorát oznámkované minulý pátek. Všechny klauzury skončily na trojku. Alespoň mě. Co se dá dělat, mohlo to být horší.
Minulý týden v pátek jsme také psaly slohovku z češtiny, na vyprávění. Měli jsme zadaná témata ale měli jsme také volné téma, které si vybrala většina třídy. Doma jsem si promyslela o čem bych chtěla psát ale jakmile v pátek začala hodina šlo to se mnou z kopce. Najednou jsem vůbec netušila a ať mě napadlo jakékoliv téma o kterém bych mohla psát nebyla jsem schopná ho napsat v češtině. Akorát jsem měla nápad jak by se to dalo napsat v angličtině což mi bylo prd platné. Nakonec jsem něco na poslední chvíli vykoumala, nestihla to dopsat ale stejně to dopadlo překvapivě dobře. Skončilo to jedničkou, kterou jsem vůbec nečekala. Mrzí mě, že mě to co jsem psala nenapadlo dřív a nebyla jsem schopná to tím pádem napsat pořádně. I tak jsem ráda a jsem zvědavá teda jak to bude vypadat až nám učitelka vrátí opravené slohové práce ^^

Jelikož netuším jak se budu opět ozývat tady tak sem dám pár odkazů na kterých jsem často k zastihnutí alespoň někde
^^
Mějte se hezky a zase někdy,
Miko ^^

The Mortal Instruments: City of Bones

30. srpna 2013 v 22:30 | Miko.TaMpEr
Pokud přemýšlíte nad tím jestli jít nebo nejít na The Mortal Instruments: City of Bones má odpověď zní ano!
Včera jsem se s dalšími několika desítky lidí zúčastnila předpremiéry v kině Lucerna s maminkou na kterou jsem vyhrála lístky.
Ještě než začal film přišla na podium moderátorka a rozdali tři tašky s první knížkou a pak ještě rozdali nějaké plakáty a poté mohl dlouho očekávaný film začít! Film mě měl chycenou už od první vteřiny až do úplného konce. Se všemi herci jsem byla spokojená. Jamie (Jace) s Lily (Clary) jsou úžasní a v reálu určitě ještě stokrát lepší! Jemima (Isabelle) je nádherná, a myslím že mám nový 'girl crush'. Jakmile se objevila na plátně tak jsem si pomyslela "wau je nádherná!" a strašně se mi líbí její přízvuk. Robert (Simon) nezklamal, a každou chvíli hodil nějakou tu perličku. Dva herce si nechám jako poslední... Godfrey a Kevin kteří hráli Magnuse a Isabellina bratra, Aleca. Tihle dva by si rozhodně zasloužily být na plátně o dost déle. Sami i spolu. V dalších filmech jich snad bude více! :)
I když se to moc často nestává, tentokrát se mi líbil jak film tak knížky, akorát pro ty co nečetli knížku ten děj mohl být chvílema mírně zamotaný. Pokud se vám líbily trailery film se vám bude líbit o dost víc. Nebo teda alespoň tak to u mě bylo. Nejraději bych se rozepsala ještě víc, ale to by to už pak rozhodně nezůstalo 'spoiler free' tak to asi radši usekneme tady dokud je čas.
Pokud se půjdete podívat na TMI až bude oficiálně v kinech určitě napište jak se líbilo, ráda si to přečtu:)
Pokud máte nápady co byste tu rádi viděli, nebojte se a klidně je zanechte v komentářích :)
Prozatím se mějte famfárově
M.

Photos ll Rabac, Croatia

16. července 2013 v 0:24 | Miko.TaMpEr
Po víc jak měsící zdravím! :) Přináším pár fotek z Chorvatska kde jsem před pár týdny byla na výtvarném plenéru se školou. Užila jsem si to, opálila jsem se, a i když jsme denně (až na první a poslední den kdy jsme měli volno) malovali 8 hodin bylo to fajn! Kdybych mohla tak bych se hned vrátila zpátky. Bylo tam fajn, i když jsem to tam omylem jednou s něčím přepískla i když ne tak úplně, někoho stihla naštvat apod. Tak teď fotky. V příštích dnech by měl být nový článek a snad už konečně i nový design :)
Užívejte prázdniny a mějte se famfárově!
M.

Leaving to Croatia

13. června 2013 v 23:32 | Miko.TaMpEr
Jak už jste si mohli všimnout minimálně půl roku je v menu datum mého odjezdu na výtvarný plenér do Chorvatska. Z měsíců se staly týdny, z nich dny, a z nich hodiny. A já za necelých 24 hodin už budu na odjezdu do Rabacu. Jak to ze začátku neutíkalo tak to najednou uteklo hrozně rychle. Těším se tam, po několika rokách zpátky k moři, plus to vypadá že tam bude i sranda. Což je vždycky super. Zítra odjíždím večer v 9 hodin večer a budu se vracet příští sobotu (22.6.) kolem 6 hodiny ráno.
Zabaleno už mám, akorát do kufru ještě naházím pár výtvarných potřeb a věci co ještě teď používám, a budu 'ready'.

Z pondělí na úterý jsem jinak byla v Mostě. Podívat se za strejdou a druhý den se podívat poprvý po roce na základku a ke kadeřnici. Zatím u každé kadeřnice co jsem byla tady v Praze jsem byla nespokojená tak jsem šla ke své oblíbené do Mostu při té příležitosti. Potkala jsem i po cestě pár spolužáků, a jen s jednou spolužačkou jsem promluvila. Neměli jsme si ani co říct, i když asi jsem to měla čekat když jsme si neměli ani moc co říct normálně.

Furt jím zdravě, a cvičím. Většinou 30 Day Shred od Jillian Michaels ale dnes jsem si akorát dala Pop Song Challenge od Cassey Ho (Blogilates) a ještě jedno. Změny vidím, a už se těším až budu moct obměnit šatník pokud to dotáhnu do konce! V tuhle chvíli mě furt táhne dál ten pocit po cvičení, to že si toho lidi všímají, a je to i pro mé zdraví a abych se sama cítila dobře ve svém těle.
Tímhle to asi ukončím, a půjdu ještě dobalit nějaké věci ať to nemám všechno na zítra :)

Mějte se hezky!
M.

On my way

30. května 2013 v 16:00 | Miko.TaMpEr
Minulý týden v úterý jsem zase skoro po roce začala cvičit. Zase až teď jsem si uvědomila jak mi to chybělo a říkám si proč jsem minulý rok nepokračovala. Už jsem mohla mít svou vysněnou postavu. Mluvila jsem o tom dlouho doma až jeden den jsem si prostě jako 'za starých časů' pustila 30 Day Shred od Jillian Michaels a pustila se do toho. Připadalo mi, že tenhle rok to šlo líp než ten minulý, ale přece jenom už to je rok. Teď o nějakých 10 dní pozdějí mám jedno kilo dole, a jedenáct dalších čeká. Tentokrát to vzdát nehodlám. Jediný co stačilo bylo zacvičit si denně, jíst pravidelně, 5-6 po menších porcí, snídat, nepřejídat se a jíst zdravě. A že za tu změnu jsem ráda. Už aby bylo zase hezký počasí a já konečně mohla začít ráno běhat.

Zítra mě a vlastně celou naší školu čeká zahradní slavnost kde nás prváky a třeťáky (před třemi roky se na to zapomnělo) budou stužkovat a čtvrťákům budou předávat maturitní vysvědčení. Slavnost budeme zahajovat my prváci scénkami z filmů a poté budeme zpívat písničku On My Way od Charlieho Browna. Sice to bude venku celou dobu a pravděpodobně bude pršet ale na zahradní slavnost se už těším několik týdnů! :)
V sobotu mě pak čeká s tátou koncert Matahari, BOA, LocoLoco, a New World Order.
Pak za dva týdny mě čeká odjezd do Chorvatska do Rabacu na výtvarný plenér. Přišlo to dřív než bych čekala. Samozřejmě furt nic nemám koupeného. Ani ten kufr, takže to budou možná trochu bláznivé dva týdny. Každopádně se těším. Rabac je nádherný město, mají moře, a bude tam i teplo.:)
Je možný, že se brzy dočkáte nového designu. Už ho mám rozdělaný přibližně dva týdny ale potřebuju ještě doladit pár maličkostí.
Tímhle se zase loučím, jdu se učit Románské Umění do Dějin Výtvarný Kultury a udělat si zápisky. Tentokrát další článek bude snad brzo už a ne zase po měsíci.

4.5. 2013

4. května 2013 v 16:17 | Miko.TaMpEr
(Velice originální titulek).
To tady je docela mrtvý co. Vím o tom a ani netuším co s tím přesně udělat, když nejsou nápady a někdy ani ta nálada. Projekt 365 jsem vzdala, vydrželo mi to nějakých 76 dní což je rekord. Je možný, že se k tomu někdy vrátím, možná ne. Každopádně teď toho je hodně. Dodělávám věci do školy, který jsem buď ještě nepřinesla, nebo mi byli opět vráceny na předělání (viz. ilustrace knížky - už potřetí). Za týden by mě měli čekat klauzury, za měsíc a pár dní odjíždím do Chorvatska na plenér a mezitím musím stihnout ještě udělat leporelo a opravit známky. Čas na blog tedy skoro není a když už by byl tak jak už bylo zmíněno buď není nálada a nebo prostě netuším co sem psát. Ještě ke všemu když můžu tak jdu většinou s kamarádkou ven, přece jenom proč být zavřená v tom krásným počasí doma (i když v posledních dnech to až tak krásné počasí nebylo).
Hádám, že tohle bude zase na nějakou dobu poslední článek. Je možný, že nějak v příštích dnech přidám nějaký věci co děláme ve škole/nebo ty který musím doma jak blbec předělávat furt.
Užívejte hezkýho počasí a zatím se mějte fanfárově! :)

Don't be afraid to fail. Be afraid not to try.

17. ledna 2013 v 16:31 | Miko.TaMpEr
Tak jak vidíte moc mi to nevyšlo. O moc aktivní zatím nejsem ale to se snad brzo zlepší. V tuhle chvíli a celkově posledních pár dnů mi nálada klesá čím dál tím víc k bodu mrazu. Vypadá to, že si tohi mý milovaní spolužáci všimli. Kdo by řekl, že tohle dokáže způsobit jedna jediná osoba.
Pomalu ale jistě se blíží ples na který se velká většina školy chystá a já jsem také jedna z těchto lidí. Poměrně se těším, bude to poprvé co nějaký navštívím. Měla jsem a vlastně i furt mám v plánu tam něco někomu předat, ale poslední dobou si už nejsem jistá skoro vůbec ničím.

7.12. 2012 - Vienna

18. prosince 2012 v 20:19 | Miko.TaMpEr
7. prosince prváci měli povinný 'výlet' do Vídně na výstavu, a mohli jet pak i někteří druháci, třeťáci a čtvrťáci, kteří si to zaplatili. Vyjíždělo se kolem 7 ráno a byli jsme tam nějak v 11 pokud se nemýlím. Došli jsme na Stephansplatz a zatímco my měli 1,5 hodinový rozchod učitelé šli koupit hromadnou vstupenku do Albertiny. V Albertině jsme byli s kamarádkama cca do 4 a mohli jsme tam odtud odejít jakmile jsme si to tam prošli, tak jsme se pak společně vydali do Burger Kingu kde si holky dali jídlo a já milkshake (to byl nápad), a mohlo se jít nakupovat na Kärntner Straße. První zastávkou byl obchod Forever 21 kam jsme se poté ještě třikrát vrátili. Nějak jsme to tam prošli, kamarádka sháněla příteli doutník, a já koupila alespoň mamce dárky k Vánocům, které jsem jí stejně ještě ten den ukázala, takže budu moct nakupovat znovu.
Sraz zpátky na Stephanspltz byl v 17:30, tak jsme se pomalu vydali s holkama zase zpátky a ještě se nakonec čekalo na učitele. V 18:00 jsme měli být u autobusu a nakonec to dopadlo tak, že ještě cca. 15 minut jsme čekali v tý zimě než dorazí. Proč ne.
Byla jsem ráda, když jsem si konečně sedla a byla v teple. Čtvrtku cesty jsem prospala a zbytek prokecala s kamarádkou, která seděla hned za mnou, zatímco si ze mě jiná kamarádka dělala polštářek. Hlavně, že obě nemáme rádi horory a od Slendermana jsme se dostali k plyšákům asi na 5 minut a další zbylý 2 hodiny prokecali o hororech.

Den jsem si užila a jsem ráda, že jsem měla tu možnost se poprvé podívat zase do jiného státu a rovnou i do nového města.

Tenhle článek jsem chtěla přidat už dřív ale teprve včera se ke mě dostali fotky (fotila jsem zrcadlovkou od mammčiný kolegyně z práce a měla jsem jí vypůjčenou až do minulého čtvrtka).

Fotky najdete pod perexem :)

Tomorrow's Monday :(

30. září 2012 v 22:04 | Miko.TaMpEr

A zítra tu máme zase pondělí. Od tý doby co jsme se vrátili ze seznamováku to nějak uteklo. Připadá mi to jako včera co jsme se vrátili, já pak strávila den ve škole a pak onemocněla, díky skoro 2 hodinovýmu čekání na autobus do Prahy v Novým Boru.

Can time slow down please

1. srpna 2012 v 12:19 | Miko.TaMpEr
Tak a máme tu srpen. Jedna půlka prázdnin za námi, a ta druhá před námi.
Co plánujete na druhou půlku prázdnin? :) Jedete někdo někam k moři?

 
 

Reklama